parodos logo 2004  |  2002  |  2001  |  2000  |  1999  |  1998  |  1997
logo
english homemail
fonas
 

Mecenatas

omnitel

Rėmėjai

Infostruktura
blue bridge baltnet sonex gubernija new-visionremejai

microlink

Informaciniai rėmėjai

tv3 lrt omni banga rect acmediaremejai 2

Baltic Optical Disc Meniu

„Infobalt“ laikraštis

Verslo žinios

„Infobalt“ viešbutis

Crowne Plaza

 

  Dėkojame visiems parodos Infobalt'2003 dalyviams ir lankytojams už darbštumą, smalsumą ir indėlį į Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą !!!

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Asociacijos "Žinių ekonomikos forumas" (ŽEF) ir "Infobalt" bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija kreipėsi į aukščiausias Lietuvos valstybines institucijas su prašymu dar kartą peržiūrėti Bendrajame programavimo dokumente (BDP) numatytą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų paskirstymą 2004-2006 metais.

Vilnius, spalio 24 d. (BNS). Asociacijos "Žinių ekonomikos forumas" (ŽEF) ir "Infobalt" bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija kreipėsi į aukščiausias Lietuvos valstybines institucijas su prašymu dar kartą peržiūrėti Bendrajame programavimo dokumente (BDP) numatytą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų paskirstymą 2004-2006 metais.

Kreipimesi, kuris bus įteiktas prezidentui Rolandui Paksui, Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui ir premjerui Algirdui Barazauskui, raginama daugiau ES paramos lėšų nukreipti švietimui, mokslui ir žinių ekonomikos plėtrai bei imtis priemonių užtikrinant skaidrų paramos įsisavinimo administravimą.

"Lietuvai stojant į ES, tiktai žinios ir mokslas gali užtikrinti ekonomikos sėkmę. Paradoksalu, bet numatytas ES struktūrinių fondų lėšų skirstymas nė iš tolo neatitinka užsibrėžtų tikslų ir gali lemti tik viena - gabiausių šalies studentų ir specialistų išvykimą iš Lietuvos bei itin lėtą šalies raidą", - sakė ŽEF valdybos pirmininkas Darius Masionis.

Abiejų asociacijų nariams ir Rektorių konferencijai didžiausią nerimą kelia tai, kad nors per ateinančius trejus metus iš ES Lietuva sulauks 2,67 mlrd. eurų, švietimo, mokslo ir studijų sistema galės pretenduoti tik į apgailėtinai mažą struktūrinių fondų dalį.

Kreipimesi teigiama, kad 2004-2006 metais švietimo ir mokslo projektams iš viso numatyta skirti 376 mln. litų paramos - tik 4 proc. visos iš ES gaunamos paramos, arba mažiausiai iš visų šalių ES kandidačių. Tuo tarpu žemės ūkiui iš struktūrinių fondų skiriamos lėšos sieks net 2,9 mlrd. litų.

2004 metais švietimo ir mokslo sistemai planuojama skirti visa ES finansinė parama sudarys tik 6 proc. šiemet jai skirtų Lietuvos biudžeto lėšų, teigiama kreipimesi "Dėl ES Struktūrinių fondų lėšų skirstymo neatitikimo valstybės prioritetams".

"Akivaizdu, kad toks ES paramos skirstymas prieštarauja Valstybės ilgalaikės raidos strategijai, kurią parengė Lietuvos Vyriausybė, o patvirtino Seimas. Planuojant šalies raidą 2004-2006 metais, nesilaikoma Nacionalinio susitarimo dokumento, kurį pasirašė ir visos pagrindinės šalies politinės jėgos", - sakė "Infobalt" prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Abiejų asociacijų ir Rektorių konferencijos teigimu, toks struktūrinių fondų lėšų paskirstymas neturės didesnės įtakos Lietuvos švietimo, mokslo ir žinių ekonomikos plėtrai bei modernių technologijų diegimui į tradicines ūkio šakas.

2003-10-24

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos