parodos logo 2004  |  2002  |  2001  |  2000  |  1999  |  1998  |  1997
logo
english homemail
fonas
 

Mecenatas

omnitel

Rėmėjai

Infostruktura
blue bridge baltnet sonex gubernija new-visionremejai

microlink

Informaciniai rėmėjai

tv3 lrt omni banga rect acmediaremejai 2

Baltic Optical Disc Meniu

„Infobalt“ laikraštis

Verslo žinios

„Infobalt“ viešbutis

Crowne Plaza

 

  Dėkojame visiems parodos Infobalt'2003 dalyviams ir lankytojams už darbštumą, smalsumą ir indėlį į Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą !!!

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

"Omnitel" parodos ekspozicijoje ateities miesto sprendimas.Vilnius, spalio 22 d. Telekomunikacijų bendrovė "Omnitel" šių metų "Infobalt" parodos lankytojus pakvietė į e-miestą. "Omnitel"  e-mieste - jau 2004-ieji metai.
Ateities mieste verda įprastas miestiečių gyvenimas: miestelėnai lanko barus, kino teatrus, parduotuves, svečiai gyvena viešbučiuose, užkandžiauja gatvėse, skaito laikraščius ir žiūri televiziją. Skirtumas tik vienas  - daugelį jų gyvenimo klausimų sprendžia technologijos.


"Parodoje įkūrėme miestą, kuriame mobilusis telefonas - jau toli gražu nebe vien tik susisiekimo priemonė. Jis aktyviai dalyvauja mūsų kasdieniame gyvenime - juo gali per atstumą valdyti įvairius buitinius prietaisus, rinkti ir siųsti informaciją, būti identifikuotas, linksmintis, pirkti ar tiesiog išjungti šviesą. Tai pats artimiausias rytojus Lietuvai ir normali šiandiena mūsų miestui", - sakė "Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis.Anot jo, "Omnitel" mieste pristato pirmuosius bendrovės žingsnius kuriant ir diegiant paslaugas bei sprendimus, kurie paklos pamatą rytdienos e-miestui.

"Omnitel" ateities miesto svečiams pristatoma pirmojo e-miesto - Alytaus kortelė, kuriai sukurtas specialus personalizuotas meniu. Su Alytaus SIM Plius kortele šio miesto gyventojai gali gauti miesto institucijų informaciją, susisiekti su įvairiomis tarnybomis ar dalyvauti miesto gyvenime išsakant savo nuomonę.
SIM Plius kortelės galimybės leidžia ją personalizuoti ir pritaikyti įvairių miestų, žmonių grupių, ar verslo įmonių poreikiams.


Ateities miestiečio buitinius klausimus jau šiandien padeda spręsti bendra "Omnitel" ir "Sakura" būsto informacijos valdymo sistema "Namas".  Ši sistema skirta būsto energijos, šilumos, vandentiekio ir kitos įrangos būklei stebėti, valdyti ir gauti informaciją mobiliuoju telefonu.


Parodos lankytojai "Omnitel" mieste galės patys išbandyti, kaip iš telefono meniu galima atidaryti duris ar įjungti ventiliatorių.
Viešojo maitinimo paslaugų ratas ateities mieste dar labiau išsiplėtė - šiemet čia veikia kelių rūšių užkandžiais ir gėrimais prekiaujantys pardavimo automatai. Norintiems užkąsti, tereikia numeriu 1324 nusiųsti SMS žinutę.


E-miesto gyventojai niekada neįstrigs gatvių kamščiuose, nes mieste veikia integruota maršrutinio transporto valdymo sistema, sukurta bendrovių "Omnitel", "Merakas" ir "Altas". Šios sistemos paskirtis - valdyti miesto maršrutinio transporto judėjimą atsižvelgiant į keleivių srautus. Sistema gerokai sumažina kontrolės bei valdymo išlaidas, pagerina eismo valdymo kokybę bei apskaitą viso miesto mastu.


Tarp "Omnitel" miesto gyventojų šiemet labai populiarus EXTRA baras. Mat čia yra ta vieta, kurioje galima įsigyti EXTRA ID kortelę, leidžiančią elektroniniu būdu papildyti sąskaitą ir dalyvauti e-bilietų loterijoje. Tai unikali daugkartinė išankstinio mokėjimo paslaugos papildymo kortelė, sukurta ir patentuota Lietuvoje, neturinti analogų pasaulyje.  Daugkartine EXTRA ID mokėjimų kortele jau šiandien galima naudotis ir kaip e-bilietu, ir kaip e-nuolaidų kortele. Pirmasis abiejų EXTRA ID funkcijų pritaikymas - "Infobalt" parodoje.

 Su EXTRA ID kortele bus galima 20 proc. pigiau nusipirkti bilietą į "InfoBalt" parodą bei naudotis nuolaidomis EXTRA bare.


Pramogas mėgstantiems miesto gyventojams bus pasiūlyta naujoji MMS dienoraščio paslauga. MMS paslaugos naudotojai galės kurti savo MMS dienoraščius, rodyti juos draugams ir rašyti komentarus. Pirmajame MMS dienoraščio albume - e-mieste viešinčių "Lietuvos ryto" krepšininkų nuotraukos.


Ilgesniam laikui į miestą užsukę svečiai kviečiami į specialų kino teatrą pažiūrėti stereokino ar didžiuliame ekrane pažaisti žaidimo "Saulės gynėjas".

Visas e-miesto naujienas ir įvykius miesto ekranuose praneš nuolat veikianti televizijos stotis.Mėgstantiems sėdėti namuose ir žiūrėti televizorių "Omnitel" miestas siūlo naują patobulinimą - su specialia programa mobilusis telefonas gali būti paverčiamas buities prietaisų nuotolinio valdymo pulteliu.  "Omnitel" mieste telefonas pirmiausiai veiks kaip DVD įrenginio valdymo pultas.


E-miesto gyventojai netruks įsitikinti, kad mobilusis ryšys yra ne vien balsas ir duomenys, o įvairios paslaugos, tenkinančios plačius vartotojų poreikius. Mobilusis telefonas bus tas paprastas įrankis, kuris padės kiekvienam mobiliojo ryšio abonentui pasijusti e-miesto ir e-šalies gyventoju, gaunančiu e-paslaugas - greitas, patogias ir kokybiškas.


2003-10-22

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos