parodos logo 2004  |  2002  |  2001  |  2000  |  1999  |  1998  |  1997
logo
english homemail
fonas
 

Mecenatas

omnitel

Rėmėjai

Infostruktura
blue bridge baltnet sonex gubernija new-visionremejai

microlink

Informaciniai rėmėjai

tv3 lrt omni banga rect acmediaremejai 2

Baltic Optical Disc Meniu

„Infobalt“ laikraštis

Verslo žinios

„Infobalt“ viešbutis

Crowne Plaza

 

  Dėkojame visiems parodos Infobalt'2003 dalyviams ir lankytojams už darbštumą, smalsumą ir indėlį į Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą !!!

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Informacija apie ITT Lietuvoje

 "UVS Group" koncentruoja veiklą Baltijos šalyse

Vilnius, spalio 24 d. (BNS). Lietuvos informacijos technologijų bendrovei "Universalios valdymo sistemos" priklausančios antrinės įmonės jungia savo veiklą į grupę "UVS Group" ir ketina plėsti veiklą, klientams siūlydamos kompleksines paslaugas visose trijose Baltijos šalyse .

"Sujungę jėgas galėsime teikti geresnes paslaugas savo klientams visose Baltijos šalyse, taip pat galėsime padėti jiems įsitvirtinti kaimyninėse rinkose", - tarptautinėje parodoje "Infobalt 2003" penktadienį surengtame "UVS Group" pristatyme sakė grupės Rinkodaros skyriaus vadovė Vilūnė Rickevičiūtė.

"UVS Group" priklauso Lietuvos bendrovės "Universalios valdymo sistemos", "Verslo programos", "Kapitalo valdymo grupė", "Rūdiškių kuras", "Finasis", "Kriptonika", "Ashburn International", Latvijos bendrovė "Universalas vadibas sistemas" bei Estijos bendrovė "UVS Eesti".

Pasak V.Rickevičiūtės, "UVS Group" daugiausia dėmesio skiria mažmeninės prekybos bei paslaugų sektoriui, siūlydama konsultacijų, įrangos tiekimo, diegimo ir remonto bei programų kūrimo ir pritaikymo paslaugas. Pagrindiniai bendrovės klientai yra didžiausias Baltijos šalyse mažmeninės prekybos tinklas "VP Market", naftos produktų mažmeninės prekybos bendrovė "LUKoil Baltija", Latvijoje aktyviai dirbama su mažmeninės prekybos tinklu "RIMI Latvia".

"Pagrindinė mūsų konkurentė Baltijos šalyse yra "Varos Group", - tvirtino V.Rickevičiūtė.

Pasak "UVS Group" rinkodaros vadybininko Igorio Ruginio, grupės įmonės aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos informacijos technologijų įmonių grupe "Penki kontinentai" - viena iš strateginių "UVS Group" partnerių. "UVS Group" taip pat turi partnerių Baltarusijoje, Ukrainoje bei Gruzijoje.

"Kol kas savo veiklą stengiamės plėsti natūraliu būdu. Įsigiję esame tik vieną įmonę - elektroninių mokėjimų paslaugų bendrovę "Ashburn International", visos kitos bendrovės buvo įsteigtos", - sakė I.Ruginis. Pasak jo, "UVS Group" įmones valdo "Universalios valdymo sistemos", kurių akcijos priklauso šešiems fiziniams asmenims.

I.Ruginio teigimu, "Universalioms valdymo sistemoms" priklausančios įmonės kaip viena grupė pradėjo dirbti tik šiemet, todėl konsoliduotų praėjusių metų veiklos rezultatų bendrovė pateikti negali.

"Vien tik "Universalių valdymo" sistemų apyvarta Lietuvoje pernai buvo apie 12 mln. litų. Maždaug 1 mln. litų apyvartą pernai pasiekė Latvijoje veikianti "Universalas vadibas sistemas", - sakė I.Ruginis.

Asociacija "Infobalt" išrinko geriausius šių metų ITT produktus

Vilnius, spalio 24 d. (BNS). Asociacijos " Infobalt" sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija penktadienį išrinko geriausius 2003 metų informacijos technologijų ir telekomunikacijų (ITT) produktus, pristatytus parodos "Infobalt 2003" ITT sprendimų forume.

Geriausios aparatinės įrangos kategorijoje nugalėtoju išrinktas bendrovės "Teltonika" universalus programuojamas valdiklis - daugiafunkcis perprogramuojamas valdiklis automatizavimo sistemoms.

Geriausia informacine sistema pripažinta "Algoritmų sistemos" mokesčių administravimo savivaldybėse informacinė sistema MASIS, skirta valstybinės žemės nuomos mokesčio apskaitai.

Geriausia programine įranga šiemet pripažinta bendrovės "Equinox Europe" sandėlių valdymo sistema "VISION, skirta didelėms ir vidutinėms įmonėms.

Speciali nominacija "Mokslas gamybai" skirta bendrovei "Elintos prietaisai" už kineskopų derinimo įrenginį VAS-17, skirtą greitai ir efektyviai derinti spalvotojo kineskopo statinę ir dinaminę nesuvestį, spalvos grynumą ir geometriją.

Speciali nominacija skirta ir bendrovei "Hnit-Baltic Geoinfoservisas" už radijo ryšio tinklų planavimo ir duomenų valdymo priemonę "Cellular Expert", skirtą mobiliojo ir fiksuotojo bevielio ryšio operatoriams, įmonėms bei organizacijoms, naudojančioms savo radijo ryšio tinklus, konsultacijų bendrovėms.

Specialia nominacija "Metų startas" pažymėtas VU Matematikos ir informatikos fakulteto antrų metų magistranto Arvydo Štrauso darbas - plataus naudojimo informacinės sistemos puslapiai.lt, surask.lt., skelbiu.lt.

Geriausio ITT produkto rinkimus "Infobalt" rengia jau antrą kartą, siekdama skatinti naujų ir pažangių lietuviškų produktų kūrimą bei eksportą. Konkursui buvo pateiktas 31 darbas, 4 iš jų nevertinti, nes neatitiko nuostatų.

Asociacija "Infobalt" išrinko šių metų žiniasklaidos nugalėtojus

Vilnius, spalio 24 d. (BNS). Asociacija "Infobalt" penktadienį išrinko 2003 metų žiniasklaidos priemones, kurios, asociacijos vertinimu, daugiausiai prisidėjo prie informacinės visuomenės kūrimo Lietuvoje.

Metų debiutu pripažintas interneto portalo "Omni laikas" redaktorius Virginijus Savukynas už Lietuvos radijo laidą "Virtualios tikrovės", metų leidiniu - žurnalas "Naujoji komunikacija", o metų žiniasklaidos priemone - dienraštis "Verslo žinios".

"Infobalt" savaitės nugalėtoju tapo dienraščio "Lietuvos ryto" žurnalistas Paulius Jakutavičius, metų projektu pripažinta aljanso "Lango į ateitį" iniciatyva nemokamai apmokyti 20 tūkst. gyventojų naudotis kompiuteriu.

2003 metų žurnalistu pripažintas dienraščio "Verslo žinios" korespondentas Vaidotas Cucėnas.

Nugalėtojai bus apdovanojami šeštadienį, tą pačią dieną bus paskelbti ir geriausio bei originaliausio parodos stendo savininkai, kuriuos renka lankytojai.

Lietuvos informacijos technologijų, telekomunikacijų ir raštinės įrangos įmonių asociacija "Infobalt" parodą rengia jau devintą kartą. Šiemet parodoje yra daugiau kaip 215 dalyvių.

Per pirmas dvi parodos dienas ją aplankė daugiau kaip 50 tūkst. žmonių.

Raginama daugiau ES paramos lėšų skirti žinių ekonomikos plėtrai

Vilnius, spalio 24 d. (BNS). Asociacijos "Žinių ekonomikos forumas" (ŽEF) ir "Infobalt" bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija kreipėsi į aukščiausias Lietuvos valstybines institucijas su prašymu dar kartą peržiūrėti Bendrajame programavimo dokumente (BDP) numatytą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų paskirstymą 2004-2006 metais.

Kreipimesi, kuris bus įteiktas prezidentui Rolandui Paksui, Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui ir premjerui Algirdui Barazauskui, raginama daugiau ES paramos lėšų nukreipti švietimui, mokslui ir žinių ekonomikos plėtrai bei imtis priemonių užtikrinant skaidrų paramos įsisavinimo administravimą.

"Lietuvai stojant į ES, tiktai žinios ir mokslas gali užtikrinti ekonomikos sėkmę. Paradoksalu, bet numatytas ES struktūrinių fondų lėšų skirstymas nė iš tolo neatitinka užsibrėžtų tikslų ir gali lemti tik viena - gabiausių šalies studentų ir specialistų išvykimą iš Lietuvos bei itin lėtą šalies raidą", - sakė ŽEF valdybos pirmininkas Darius Masionis.

Abiejų asociacijų nariams ir Rektorių konferencijai didžiausią nerimą kelia tai, kad nors per ateinančius trejus metus iš ES Lietuva sulauks 2,67 mlrd. eurų, švietimo, mokslo ir studijų sistema galės pretenduoti tik į apgailėtinai mažą struktūrinių fondų dalį.

Kreipimesi teigiama, kad 2004-2006 metais švietimo ir mokslo projektams iš viso numatyta skirti 376 mln. litų paramos - tik 4 proc. visos iš ES gaunamos paramos, arba mažiausiai iš visų šalių ES kandidačių. Tuo tarpu žemės ūkiui iš struktūrinių fondų skiriamos lėšos sieks net 2,9 mlrd. litų.

2004 metais švietimo ir mokslo sistemai planuojama skirti visa ES finansinė parama sudarys tik 6 proc. šiemet jai skirtų Lietuvos biudžeto lėšų, teigiama kreipimesi "Dėl ES Struktūrinių fondų lėšų skirstymo neatitikimo valstybės prioritetams".

"Akivaizdu, kad toks ES paramos skirstymas prieštarauja Valstybės ilgalaikės raidos strategijai, kurią parengė Lietuvos Vyriausybė, o patvirtino Seimas. Planuojant šalies raidą 2004-2006 metais, nesilaikoma Nacionalinio susitarimo dokumento, kurį pasirašė ir visos pagrindinės šalies politinės jėgos", - sakė "Infobalt" prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Abiejų asociacijų ir Rektorių konferencijos teigimu, toks struktūrinių fondų lėšų paskirstymas neturės didesnės įtakos Lietuvos švietimo, mokslo ir žinių ekonomikos plėtrai bei modernių technologijų diegimui į tradicines ūkio šakas.

 

 

2003-10-24

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos