parodos logo 2004  |  2002  |  2001  |  2000  |  1999  |  1998  |  1997
logo
english homemail
fonas
 

Mecenatas

omnitel

Rėmėjai

Infostruktura
blue bridge baltnet sonex gubernija new-visionremejai

microlink

Informaciniai rėmėjai

tv3 lrt omni banga rect acmediaremejai 2

Baltic Optical Disc Meniu

„Infobalt“ laikraštis

Verslo žinios

„Infobalt“ viešbutis

Crowne Plaza

 

  Dėkojame visiems parodos Infobalt'2003 dalyviams ir lankytojams už darbštumą, smalsumą ir indėlį į Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą !!!

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Asociacija INFOBALT kartu su KTU bei partneriais iš Šiaurės Europos vykdo projektą „Vienalustės sistemos mažosioms ir vidutinėms įmonėms (SoC – SME)“, remiamą Šiaurės Pramonės Fondo (NIF). Projekto tikslas – pasiūlyti mažosioms ir vidutinėms įmonėms (SME) būdą, kaip susipažinti su naujosiomis technologijomis, reikalingomis tam, kad elektronika ir programinė įranga leistų į produktus „įterpti daugiau funkcionalumo“.

ATSINAUJINIMAS INTELEKTUALIŲJŲ PRODUKTŲ DĖKA: KAIP JŪSŲ KOMPANIJA SUTIKS NAUJUOSIUS TECHNOLOGIJOS IŠŠŪKIUS IR GALIMYBES?

„Atsinaujinkite naujoms verslo galimybėms“ – Tai skausminga verslo kompanijų tikrovė. Gali skirtis tik greitis, bet visi produktai sensta, ir vienintelis klausimas – kaip sparčiai? Tai, kad Jūsų verslas plėstųsi, kad nuolat vystytųsi ar „Atsinaujintų“ – būtinybė. Šis laiškas skatina Jus ir Jūsų kompaniją pasinaudoti nauja galimybe ir pagilinti savo įgūdžius kaip tai daryti.

Vis dažniau ir dažniau atsinaujinimas pasiekiamas keičiant technologiją; tuo būdu mechaniškai valdomas produktų funkcionalumas keičiamas į elektroninį intelektą, kas šiuolaikiniais terminais tariant ir vadinama „įterptiniu intelektu“. Žinoma daug pavyzdžių, kada įterptinis funkcionalumas remiasi elektronika ir jos programine įranga. Tai – siurbliai, varikliai, vėjo jėgainės, įvairiausi terminalai, įskaitant telefonus ir kompiuterius, klausos aparatus, skalbykles ar automobilius, t.y. praktiškai visi mechaniškai valdomi aparatai, kuriuose mechanika gali būti pakeista elektronika.

Aštuonių „Šiaurės“ šalių Profesinės Organizacijos suvienijo savo pastangas tam, kad kompanijos – jų narės galėtų užtikrintai pasitikti ateitį: kad jos galėtų įvertinti ir, esant reikalui, galėtų pakeisti dabartinius technologinius sprendimus į ateičiai orientuotas technologijas, suteikiančias daugiau funkcionalumo jų „tradiciniams“ produktams. Šios Profesinės Organizacijos, iš kurių viena yra INFOBALT, sutartinai pradėjo projektą „Vienalustės sistemos mažosioms ir vidutinėms įmonėms (SoC – SME)“, remiamą Šiaurės Pramonės Fondo (NIF). Projekto tikslas – pasiūlyti mažosioms ir vidutinėms įmonėms (SME) būdą, kaip susipažinti su naujosiomis technologijomis, reikalingomis tam, kad elektronika ir programinė įranga leistų į produktus „įterpti daugiau funkcionalumo“.

Pasiūlymas apima tris kursus, „išklausomus“ telestudijų būdu taip, kad kompanijos darbuotojai nėra atitraukiami nuo tiesioginio darbo. Kursai parengti asmenims, turintiems inžinerijos pagrindus, bet kurie pastaruosius 3-5 metus nesekė raidos šioje specifinėje srityje. Kursų pavadinimai: „Sistemų modeliavimas“, „Procesorių projektavimas“, ir „Įterptinių sistemų inžinerija“. Kiekvienas kursas numatytas 40-čiai valandų aktyvių savarankiškų studijų, esant nuolatiniam ryšiui su universitetu, atsakingu už konkretų kursą. Kiekvieno kurso aprašą galima rasti projekto puslapyje Internete adresu: www.soc-sme.net.

Kursuose numatoma pateikti visų trijų temų informaciją tokiu lygmeniu, kad klausytojai gebėtų veikti, kaip savo kompanijų atstovai visuose projektuose, kuriuose naudojamos technologijos, reikalingos įterptinėms sistemoms kurti. Taigi, kursų tikslas – ne parengti specialistą per 40 valandų, bet pasiekti, kad kompanija turėtų asmenį, galintį kvalifikuotai tartis naujųjų technologijų klausimais su galimais bendradarbiavimo partneriais ar užsakymo vykdytojais, turėti asmenį, pakankamai gerai išmanantį ir ekonomines svarbių technologinių sprendimų pasekmes šioje srityje. Tai – pirmasis žingsnis kryptimi, kurios negalės ateityje ignoruoti nei viena kompanija, planuojanti sėkmingai konkuruoti produktų rinkoje.

Šiuos tris kursus organizuos instituciniai projekto partneriai (švedų KTH, norvegų SINTEF, suomių TUT ir danų DELTA), o visą mokymosi eigą koordinuos kiekvienos iš aštuonių šalių vietiniai universitetai-partneriai (Lietuvos atveju - KTU Kompiuterinio raštingumo centras). Universitetuose šie kursai vertinami, kaip atitinkamos šių studijų sričių dalys, ir jų egzaminai duoda po 1.5 ECTS kredito kiekvienam kursui.

Pradinis kursų tvarkaraštis leis studijuoti kiekvieną iš trijų kursų laikotarpiais: 4-tą – 11-tą , arba 13-tą – 20-tą 2004-ųjų metų savaitę. Pirmasis kursų studijų laikotarpis patrauklus tuo, kad jie nemokami su sąlyga, kad klausytojai noriai sutinka pateikti kursų įvertinimą. Tolesnieji kursai kainuoja po 500 eurų penkių Šiaurės šalių klausytojams ir po 100 eurų klausytojams iš Baltijos valstybių. Specialios nuolaidos numatytos studentams.

Tikimasi, kad Jūs įsigilinsite į šį technologinio modernizavimosi variantą, kuris yra unikalus savo lankstumu ir kitomis savybėmis, suteikiantį mažosioms ir vidutinėms kompanijoms optimalią dalyvavimo galimybę.

Jei Jus sudomino šis pasiūlymas, Jūs galite gauti papildomos informacijos iš p. Gunnar Bjarne Andersen, dirbančio DELTA (gba@delta.dk), arba tiesiog iš mūsų – Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto Kompiuterinio raštingumo centro (KRC) direktoriaus doc. Vytauto Petrausko (vypet@soften.ktu.lt).

Nuoširdžiai Jūsų,

Robertas Tamulevičius,

Asociacijos INFOBALT direktorius

Dr. Vytautas Petrauskas,

          KTU Informatikos f. KRC direktorius

2004-02-03

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos